Stella mistrzynią jesieni

2019-11-11

W sobotę, 9 listopada, na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie w ostatnim meczu rundy jesiennej I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno podejmował Ósemkę Tarnowskie Góry.

Liderujący w rozgrywkach gnieźnianie byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku, tymczasem zamykający ligową tabelę zawodnicy ze Śląska okazali się bardzo wymagającymi rywalami. Gnieźnianie dopiero tuż przed przerwą objęli prowadzenie, kiedy to Marcin Lewartowski wykorzystał karny strzał rożny. Goście wyrównali w 50. minucie  dzięki trafieniu Piotra Śpiewoka.  Remis 1:1 utrzymał się do końca meczu. W karnych zagrywkach zdecydowanie lepsi okazali się jednak gnieźnianie zdobywając trzy bramki, podczas gdy Łukasz Wierzbicki obronił trzy strzały rywali. Stelliści po rundzie jesiennej z dorobkiem 16 punktów prowadzą w tabeli I ligi. W rozgrywkach halowych zespół Stelli wystąpi natomiast, podobnie jak Start, w Superlidze.