Stella nie zagra o medale w HMP

2024-02-24

W drugim dniu rozgrywanego w hali Szkoły Podstawowej w Gąsawie turnieju fazy play-off Superligi hokeja halowego zespół Stelli Gniezno zmierzył się z Pomorzaninem Toruń.

Tylko pierwsza kwarta tego spotkania była wyrównana i dawała gnieźnianom szansę na korzystne rozstrzygnięcie. Po kwadransie gry Pomorzanin prowadził 2:1. Do przerwy było już jednak 7:3.  W trzeciej kwarcie gnieźnianie odrobili część strat strzelając rywalom dwie bramki i tracąc tylko jedną. Ostatecznie jednak Pomorzanin zwyciężył 12:6 pozbawiając gnieźnian szans walki o medale.

Trzy bramki dla zwycięzców zdobył Krystian Makowski, po dwie -  Arkadiusz i Wojciech Rutkowscy, a po jednej - Dmytro Luppa, Michał Dawid, Marecin Kuźba, Sebastian Sellner, i Artiom Borysenka. Dla Stelli po dwa trafienia zaliczyli: Marcin Lewartowski, Hubert Grotowski i Maciej Wejerowski.

Zmagania w grupie B wygrał Pomorzanin, który w niedzielę zremisował wprawdzie z LKS Gąsawa 5:5, ale okazał się lepszy w karnych zagrywkach zwyciężając 2:1.

W grupie A triumfowała Warta Poznań, która wprawdzie w niedzielę po remisie z AZS Politechnika Poznańska  5:5 przegrała karne zagrywki 1:3, ale w sobotę pokonała LKS Rogowo 8:4, a tymczasem w piątek AZS Politechnika Poznańska zremisował  z LKS Rogowo 7:7. W karnych zagrywkach politechnicy zwyciężyli 1:0.  W tej sytuacji Warta i AZS  miały po 4 punkty, ale zieloni mieli korzystniejszy bilans zdobytych i straconych bramek.

Mecze finałowe rozegrane zostaną w sobotę, 2 marca, w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie k. Lubicza. W meczu o tytuł mistrzowski Pomorzanin Toruń zagra z Wartą Poznań, a w walce o brąz zmierzą się AZS Politechnika Poznańska  i LKS Gąsawa.