Stella Niechan Gniezno druga w Pucharze Polski kobiet w tenisie stołowym

2021-03-23

Wysokie drugie miejsce zajął zespół Stelli „Niechan” Gniezno w Finale Drużynowego Pucharu Polski Kobiet edycji wojewódzkiej, który został rozegrany w niedziele 21 marca w Luboniu.

W meczu o awans do ścisłego finału gnieźnianki spotkały się  z liderkami 2 ligi kobiet drużyną Fair Playce Poznań, w którym występuje wychowanka Stelli Niechan, brązowa medalistka Mistrzostw Polski kadetów Hanna Poradka. Gnieźnianki w składzie:  Agata Klabińska, Agnieszka Lipska, Zuzanna Lewandowska i Magdalena Drankiewicz pewnie pokonały rywalki z Poznania 4:1.

W drugim półfinale spotkały się  dwie drużyny z LKTS Luvena Luboń, z którego wyłonił się finalista w składzie: Joanna Spychała, Anita Chudy oraz Natalia Piechota.

Stellistki tym razem musiały radzić sobie bez swojej najlepszej zawodniczki - Emilii Kijok, która przygotowuje się do Mistrzostw Polski (odbędą się one w Arłamowie w następny weekend), na których będzie bronić srebrnego medalu w grze podwójnej wywalczonego w 2020 roku.

Finał rozegrany został na wysokim poziomie, a zawodniczki z obydwóch drużyn zaprezentowały świetną i zaciętą grę (aż 3 pojedynki zostały rozstrzygnięte w piątym secie) Zespół z Lubonia ostatecznie zrewanżował się za porażkę w ubiegłym tygodniu w ramach rozgrywek pierwszej ligi kobiet i wygrał 4:3, a punkty dla Stelli Niechan zdobyły: Agnieszka Lipska, Agata Klabińska oraz debel Klabińska-Drankiewicz.

Eugeniusz Kruger/ foto: Maciej Chudy