Stella po remisie z Siemianowiczanką przegrała w karnych zagrywkach

2015-10-20

W niedzielę, 18 października, rozegrane zostały spotkania 6. kolejki I ligi hokeja na trawie, a właściwie tylko część spotkań, bo ze względu na trudne warunki pogodowe i zalane boiska nie doszło do rywalizacji w Toruniu i Środzie Wielkopolskiej Zespół Stelli Gniezno podejmował na stadionie im. A. Flinika drużynę Siemianowiczanki Siemianowice Śląskie.

Mecz dobrze rozpoczęli gnieźnianie prowadząc 2:0 po bramkach Rafała Stupczyńskiego i Michała Piechowiaka. Tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Dmytro Tsyma wykorzystując karny strzał rożny. Również „krótki róg” przyniósł gościom wyrównanie. Na bramkę zamienił go w 38. minucie Kamil Gryma.  Dziewięć minut później gnieźnianie po raz kolejny objęli prowadzenie. Wtedy to karny strzał rożny wykorzystał Marcin Lewartowski. Wynik meczu na 3:3 ustalił w 53. minucie Maciej Wieczorek także wykorzystując „krótki róg”. Seria karnych zagrywek zakończyła się porażką gnieźnian 3:4.