Stella pokonała LKS Rogowo i zagra o medal

2022-02-05

W meczu 6. kolejki Superligi hokeja na halowego zespół Stelli Gniezno podejmował w sobotę, 5 lutego, LKS Rogowo. Spotkanie rozegrane w hali GOSiR przy ul. Sportowej toczyło się głównie pod dyktando gospodarzy, którzy zwyciężyli 10:4 zapewniając sobie awans do finałowej „czwórki” mistrzostw Polski.

Goście pierwsi objęli prowadzenie  skutecznie egzekwując  w 11. minucie „krótki róg", a na listę strzelców wpisał się Mateusz  Hulbój.  Rezultatem 0:1 zakończyła się pierwsza kwarta tego pojedynku. W drugiej gnieźnianie nie tylko wyrównali, ale też objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Po golu Marcina Lewartowskiego z karnego strzału rożnego i dwóch trafieniach Artura Mikuły do przerwy było 3:1.  Po zmianie stron Artur Najgebauer zdobył wprawdzie kontaktowego gola dla LKS, ale po trafieniach Artura Mikuły, Marcina Lewartowskiego (z „krótkiego rogu”) i Huberta Grotowskiego na dwadzieścia minut przed końcem meczu było 6:2. W końcówce  trzeciej kwarty goście odrobili część strat, ale bramki Mateusza Hulbója z „krótkiego rogu” i Szymona Hyli przedzielił kolejnym trafieniem Artur Mikuła. Przed ostatnią odsłoną spotkania było 7:4. W niej gole zdobywali już tylko gospodarze. Marcin Lewartowski wykorzystał kolejny karny strzał rożny, Rafał Stupczyński podwyższył na 9:4, a wynik spotkania ustalił na pięć minut przed jego zakończeniem Artur Mikuła. Stella pokonała LKS Rogowo 10:4 i dzięki tej wygranej zapewniła sobie prawo gry w fazie finałowej mistrzostw Polski.

W innych meczach 6. kolejki padły rezultaty:

Grunwald Poznań – Warta Poznań 13:6
AZS AWF Poznań – LKS Gąsawa 8:4

W tabeli na prowadzeniu Grunwald – 18 punktów przed Pomorzaninem – 13, Stellą – 12, AZS-AWF – 11 i Startem – 9.