Stella pokonała Polonię Środa Wielkopolska

2017-05-22

W kolejnym spotkaniu grupy spadkowej I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno podejmował na stadionie im. Alfonsa Flinika drużynę Polonii Środa Wielkopolska. Spotkanie rozegrane w sobotę, 20 maja, zakończyło się wygraną gnieźnian 3:1.

Gospodarze  już w 9. minucie objęli prowadzenie po trafieniu  Roberta Grotowskiego i prowadzeniem stellistów 1:0 zakończyła się pierwsza połowa tego pojedynku. Cztery minuty po przerwie  goście wyrównali. Na listę strzelców wpisał się Michał Dydymski  wykorzystując karny strzał rożny.  O zwycięstwie gospodarzy zdecydowały dwa „krótkie rogi” wykorzystane  w odstępie siedmiu minut przez Marcina Lewartowskiego.  Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania stelliści prowadzili już więc 3:1 i nie dali sobie wydrzeć tego, ważnego w kontekście walki o utrzymanie, zwycięstwa.

W innym meczu  grupy spadkowej  LKS Rogowo przegrał z Wartą Poznań 0:5.