Stella pokonała w Gąsawie LKS Rogowo

2017-05-08

W rozegranym w minioną niedzielę, 7 maja, meczu grupy spadkowej I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno zmierzył się na stadionie im. Leszka Białego przy ul. Sportowej w Gąsawie z LKS Rogowo.

Faworytami starcia byli raczej gospodarze, którzy  w pierwszym mecz grupy spadkowej pokonali Stellę w Gnieźnie (2:4). Tymczasem w Gąsawie stelliści objęli prowadzenie już w 6. minucie  po trafieniu  Dawida Kowalskiego. Pięć minut później z „krótkiego rogu”  wyrównał Adam Nojgebauer.  W 25. minucie z kolei prowadzenie objęli gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Marcin Kitkowski. Trzy minuty później wyrównał Dawid Wojciechowski, a po kolejnych dwóch minutach trzeciego gola dla Stelli zdobył Michał Piechowiak. W końcówce pierwszej połowy po raz drugi karny strzał rożny dla LKS Rogowo wykorzystał Adam Nojgebauer ustalając wynik do przerwy na 3:3. Po zmianie stron stelliści ponownie objęli prowadzenie. W 46. minucie karny strzał rożny wykorzystał Robert Grotowski. Kwadrans później wyrównał  Maksymilian Koperski. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, zwycięską bramkę dla gości zdobył Robert Grotowski ustalając wynik meczu na 4:5.

W innym meczu  grupy spadkowej  Polonia Środa Wielkopolska miała zmierzyć się z Wartą Poznań. Z powodu ulewy i zalania boiska w Środzie spotkanie zostało jednak odwołane.