Stella pokonana przez Grunwald w pierwszym meczu półfinałowym HMP

2022-02-19

W sobotę, 19 lutego, rozegrane zostały spotkania półfinałowe mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn. Zespół Stelli Gniezno wyjechał do Gąsawy, bo w tamtejszej Gminnej Hali Sportowej swoje mecze w roli gospodarza w fazie finałowej rozgrywa zespół Grunwaldu Poznań.

Wojskowi byli faworytami tego pojedynku i szybko objęli prowadzenie po dwóch trafieniach Łukasza Kosmaczewskiego. W 8. minucie kontaktową bramkę zdobył Marcin Lewartowski, ale po pierwszej kwarcie było już 6:1. Drugą trafieniem dla Stelli Rozpoczął Damian Jarzembowski, ale gospodarze grali jak z nut i do przerwy prowadzili 8:2. Po zmianie stron poznanianie nadal przeważali, W końcówce trzeciej kwarty Damian Jarzembowski wykorzystał "krótki róg", ale i tak Grunwald prowadził. 10:3. W ostatniej odsłonie jeszcze powiększył przewagę, a gnieźnianie odpowiedzieli tylko kolejnym trafieniem z rogu Damiana Jarzembowskiego. Ostatecznie Grunwald pokonał  Stellę 15:4. Łupem bramkowym podzielili się: Łukasz Kosmaczewski i Michał Lange po 5, Eryk Bembenek, Paweł Bratkowski, Mikołaj Gumny, Szymon Hutek i Jacek Kurowski po 1.  W niedzielę o g. 16 wojskowi zagrają o mistrzostwo ze zwycięzcą pary Pomorzanin - Start. Stella w meczu o brąz zmierzy się z pokonaną drużyną tej pary.