Stella postraszyła faworyta

2016-02-01

W minioną niedzielę, 31 stycznia, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema w Toruniu. rozegrany został IV turniej grupy B w ramach eliminacji mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn. W turnieju tym, w gronie pięciu drużyn wzięła udział Stella Gniezno. Stelliści walczyli ze zmiennym szczęściem przegrywając z gospodarzami turnieju 7:11 i pokonując Wartę Poznań 6:3.

W pierwszym swym meczu stelliści  zmierzyli się z faworyzowanym  Pomorzaninem Toruń.  Tymczasem do przerwy to gnieźnianie byli górą prowadząc 5:4 po trzech golach Roberta Grotowskiego  oraz pojedynczych trafieniach Damiana Jarzembowskiego i Michała Piechowiaka. W drugiej połowie gospodarze turnieju ruszyli jednak zdecydowanie do ataku. Szybko odrobili straty i objęli wyraźne prowadzenie 11:5. W końcówce  gnieźnianie  zmniejszyli jeszcze rozmiary porażki dzięki trafieniom Damiana Jarzembowskiego  i Rafała Stupczyńskiego przegrywając ostatecznie 7:11. Odmienny przebieg miał  mecz stellistów z Wartą Poznań. Do przerwy to poznanianie wydawali się być aktywniejsi dwukrotnie obejmując prowadzenie po trafieniach Artura Semonowicza. Ale gnieźnianie dwukrotnie doprowadzali do remisu dzięki golom Dawida Kowalskiego oraz Mateusza Tomczaka i po pierwszej połowie było 2:2.  W drugiej części meczu stelliści przejęli inicjatywę i po bramkach  Damiana Jarzembowskiego,  Dawida Kowalskiego oraz Roberta Grotowskiego prowadzili już 5:2. W końcówce najpierw trzeciego gola dla Warty zdobył Jakub Lebioda, a wynik spotkania na 6:3 w ostatnich sekundach ustalił Robert Grotowski.