Stella powalczyła w Toruniu

2015-10-28

W ramach 7. kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno wyjechał w niedzielę, 25 października, do Torunia, gdzie był podejmowany przez drużynę Pomorzanina.

Spotkanie rozegrane na boisku przy Szosie Chełmińskiej od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy już po siedmiu minutach prowadzili 3:0. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Michał Kunklewski, Michał Makowski i Wołodymir Stretowicz. Wprawdzie w 11.mucie pierwszego gola dla Stelli strzelił Marcin Lewartowski i od tego momentu gra wyrównała się, ale po kolejnych dwunastu minutach po raz drugi na listę strzelców wpisał się jeden z ukraińskich graczy Pomorzanina. Cztery minuty przed przerwą stelliści egzekwowali karny strzał rożny, a wykorzystał go Hubert Grotowski ustalając wynik pierwszej połowy na 4:2. Na początku drugiej części meczu stelliści zdobyli nawet kontaktowego gola po trafieniu Roberta Grotowskiego i wydawało się, że nawiążą jeszcze walkę z wiceliderem. Końcówka meczu należała już jednak wyraźnie do gospodarzy, którzy w ciągu niespełna dwudziestu minut zdobyli aż cztery gole,  nie tracąc przy tym ani jednego. Dwie bramki zdobył Arkadiusz Rutkowski , a po jednej Michał Kunklewski oraz Witalij Kalinczuk i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 8:3.