Stella przegrała w Gąsawie, awaria storpedowała mecz Startu

2022-05-14

W sobotę, 14 maja, rozegrana została 11. kolejka Superligi hokeja na trawie. Nie cała, albowiem mecz Startu Gniezno, który miał podejmować na Stadionie im. Alfonsa Flinika drużynę AZS Politechniki Poznańskiej nie doszedł do skutku. Powodem awaria systemu zraszania boiska i w konsekwencji "powódź" na części pola gry.

Zespół Stelli Gniezno wyjechał natomiast do  Gąsawy gdzie na Stadionie im. Leszka Białego był podejmowany przez tamtejszy Ludowy Klub Sportowy. Było to  bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie w Superlidze. Gnieźnianie pierwsi objęli prowadzenie, kiedy to w 6. minucie „krótki róg” wykorzystał Hubert Grotowski.  Trzy minuty później wyrównał Korneliusz Nitka i pierwsza kwarta zakończyła się remisem 1:1. W drugiej prowadzenie gospodarzom dał Jerzy Wiśniewski i do przerwy było 2:1. Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej odsłonie.  W odstępie czterech minut na listę strzelców wpisali się Brajan Wawrzyniak, Korneliusz Nitka oraz Jerzy Wiśniewski. Gnieźnianie odpowiedzieli  trafieniem Damiana Jarzembowskiego i przed ostatnią kwartą LKS prowadził 5:2. W niej stelliści starali się odrobić straty, ale zdobyli tylko jedną bramkę, której autorem był w 55. minucie Marcin Lewartowski. LKS pokonał Stellę 5:3 i zbliżył się do gnieźnian na 3 punkty.

W innych meczach Warta Poznań przegrała z Grunwaldem Poznań 2:5, a AZS AWF Poznań pokonał Pomorzanina Toruń 2:0.