Stella przegrała w Poznaniu z Politechniką 6:4

2015-10-05

Na mecz 5. kolejki I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno wyjechał w niedzielę, 4 października, do Poznania, gdzie na boisku przy ul. Przystań był podejmowany przez drużynę AZS Politechniki Poznańskiej.

Akademicy już w 2. minucie objęli prowadzenie, kiedy to Adam Chwalisz wykorzystał karny strzał rożny. Czternaście minut później na 2:0 również z „krótkiego rogu” podwyższył Bartosz Szotek, a po kolejnych trzech minutach było już 3:0, kiedy to na listę strzelców po raz pierwszy w tym spotkaniu wpisał się Mateusz Komarek. Gnieźnianie jeszcze przed przerwą zdołali jednak „złapać kontakt” z rywalami. Pierwszego gola dla Stelli zdobył w 20. minucie Robert Grotowski, a tuż przed przerwą na 3:2 wynik pierwszej połowy ustalił Dawid Wojciechowski. Na początku drugiej części meczu gospodarze ponownie odskoczyli na trzy bramki. W 39. minucie karny strzał rożny wykorzystał Mirosław Juszczak, a sześć minut później pewnym pchnięciem z rzutu karnego popisał się Bartosz Siejkowski. W 49. minucie Marcin Lewartowski wykorzystując „krótki róg” zdobył trzeciego gola dla Stelli, ale trzy minuty później na 6:3 podwyższył Mateusz Komarek. Gnieźnianie walczyli do końca, ale zdołali zdobyć jeszcze tylko jedną bramkę. W 65. minucie Marcin Lewartowski po raz drugi wpisał się na listę strzelców ustalając wynik meczu na 6:4.