Stella przegrała w Poznaniu z politechnikami

2014-05-26

Na mecz 14. kolejki I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno wyjechał w niedzielę, 25 maja, do Poznania, gdzie na boisku przy ul. Przystań był podejmowany przez drużynę AZS Politechniki Poznańskiej.

Akademicy byli faworytami tego pojedynku i potwierdzili to prowadząc do przerwy 3:0. Klasycznym hat-trickiem popisał się przy tym Mirosław Juszczak zdobywając wszystkie bramki. Na poczatku drugiej części meczu gra była nieco bardziej wyrównana. Na trafienie  Bartosza Siejkowskiego w 52. minucie odpowiedział pięć minut później Marcin Lewartowski wykorzystując karny strzał rożny. Okazało się jednak, że było to tylko honorowe trafienie gości. Końcówka meczu należała bowiem ponownie do akademików, którzy po trafieniu Michała Obsta i kolejnym golu Bartosza Siejkowskiego wygrali ostatecznie 6:1. Zespół Stelli zamyka ligową tabelę i podopiecznym Rafała Grotowskiego trudno będzie raczej poprawić dorobek punktowy w następnej kolejce, kiedy  to gnieźnianie wybiorą się do Torunia, gdzie będą podejmowani przez grający coraz lepiej zespół Pomorzanina.