Stella przegrała w Rogowie

2019-12-08

Na drugi mecz rozgrywek Superligi hokeja halowego zespół Stelli Gniezno wyjechał w sobotę, 7 grudnia, do Rogowa, gdzie był podejmowany przez tamtejszy LKS. Spotkanie rozegrane w hali sportowej przy ul. Szkolnej na początku było wyrównane, ale ostatecznie gospodarze zwyciężyli 6:4.

Gospodarze objęli prowadzenie w 2 . minucie, kiedy egzekwowany przez nich „krótki róg” celnym  pchnięciem zakończył  Maksymilian Koperski.  Odpowiedź gnieźnian była natychmiastowa, a wyrównującą bramkę zdobył Marcin Lewartowski. W 5. minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie dzięki trafieniu Eryka Bembenka, a minutę później Artur Nojgebauer podwyższył na 3:1. W końcówce pierwszej kwarty kontaktowego gola dla Stelli zdobył Rafał Stupczyński.  W 14. minucie egzekwowany przez gospodarzy  kolejny karny  strzał rożny na bramkę  zamienił Przemysław Bernard i do przerwy było 4:2. Ten sam zawodnik w 27 minucie wykorzystał rzut karny  podwyższając prowadzenie gospodarzy. Dwie minuty później trzecią bramkę dla Stelli zdobył  Maksymilian Meller, ale po chwili gospodarze  egzekwowali kolejny „krótki róg”. Przemysław Bernard pokonując Łukasza Wierzbickiego ustrzelił hat-tricka  a LKS prowadził już 6:3. Gnieźnianie walczyli do końca,  ale zdołali odrobić tylko część strat. W 34. minucie  Marcin Lewartowski po raz drugi wpisał się na listę strzelców ustalając wynik spotkania na 6:4.