Stella przegrała z Polonią Środa Wielkopolska

2017-04-02

W inaugurującym rundę wiosenną spotkaniu grupy spadkowej I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno podejmował na stadionie im. Alfonsa Flinika drużynę Polonii Środa Wielkopolska. Spotkanie rozegrane w niedzielę, 2 kwietnia, zakończyło się porażką podopiecznych Rafała Grotowskiego 2:6.

Goście już w 3. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Michała Dydymskiego.  Kolejną bramkę dla zespołu Polonii zdobył dziewięć minut później Piotr Tomaszewski. W 22. minucie na 0:3 podwyższył Mikołaj Głowacki, a pięć minut później po raz drugi na listę strzelców Piotr Tomaszewski.  Pod koniec pierwszej połowy bramkę dla Stelli zdobył Marcin Lewartowski i do przerwy było 1:4. Po zmianie stron nadal optyczną przewagę mieli goście i udokumentowali to zdobyciem kolejnych dwóch bramek. W 40. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Michał Dydymski, a osiemnaście minut później szóstego gola dla Polonii zdobył Mikołaj Głowacki. Wynik spotkania na 2:6 w ostatniej minucie ustalił Marcin Lewartowski.

W innym meczu  grupy spadkowej  LKS Rogowo pokonał Wartę Poznań 4:3.