Stella stawiła opór mistrzom

2015-09-28

W minioną niedzielę rozegrane zostały mecze 4. kolejki I ligi hokeja na trawie mężczyzn.

Do Gniezna przyjechał obrońca tytułu - Grunwald Poznań i jako gospodarz na stadionie im. A. Flinika zmierzył się z beniaminkiem - gnieźnieńską Stellą. Spotkanie do przerwy było bardzo wyrównane. Wprawdzie po trafieniach Karola Majchrzaka i Waldemara Rataja wojskowi prowadzili 2:0, ale kontaktowego gola zdobył w 23. minucie Damian Jarzembowski. W odpowiedzi Majchrzak po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców, jednak końcówka pierwszej połowy należała do gnieźnian. Najpierw, w 30. minucie kontaktowego gola zdobył Dawid Wojciechowski, a na 3:3 tuż przed przerwą wyrównał Robert Grotowski. W drugiej części meczu mistrz Polski miał już jednak wyraźną przewagę i po dwóch golach Macieja Wejerowskiego oraz pojedynczych trafieniach Tomasza Dutkiewicza,  Patryka Kozłowskiego i Waldemara Rataja zwyciężył 8:3.