Stella udanie nadrobiła jesienne zaległości

2022-04-03

Na zaległy mecz rundy jesiennej rozgrywek Superligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno wyjechał w sobotę, 2 kwietnia, do Poznania, gdzie był podejmowany przez tamtejszą Wartę.

Spotkanie rozegrane zostało na stadionie poznańskiej AWF przy ul. Królowej Jadwigi.  Stelliści dobrze rozpoczęli ten mecz  prowadząc po pierwszej kwarcie dzięki trafieniu Marcina Lewartowskiego z „krótkiego rogu”.  Na 0:2 w 21. minucie podwyższył Hubert Grotowski, ale jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Michał Wachowiak wykorzystując karny strzał rożny. Pod koniec trzeciej kwarty gospodarze wyrównali dzięki trafieniu Macieja Walkowiaka.  W ostatniej odsłonie spotkania goście ponownie objęli prowadzenie po strzale Jakuba Grzechowiaka, a w 57. minucie na 2:4 podwyższył Artur Mikuła. W końcówce  Waldemar Rataj zmniejszył rozmiary porażki ustalając wynik spotkania na 3:4. Dzięki wygranej w Poznaniu stelliści awansowali na czwartą pozycję w ligowej tabeli.

A już w najbliższą sobotę, 9 kwietnia, na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie Stella podejmie Grunwald Poznań, a Start 1954 Gniezno zmierzy się z Wartą Poznań.