Stella w emocjonującym meczu pokonała wicelidera i powalczy w rundzie play-off!

2024-02-10

W sobotę, 10 lutego, rozegrane zostały ostatnie spotkania rundy zasadniczej Superligi hokeja halowego mężczyzn. Zespół Stelli Gniezno podejmował w hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 Wartę Poznań.

Stelliści zajmujący przedostatnie miejsce w ligowej tabeli w przypadku porażki byli zagrożeni degradacją, a w najlepszym przypadku koniecznością gry w barażach o utrzymanie w gronie najlepszych drużyn w kraju. Biorąc pod uwagę fakt, że rozgrywki halowe są w tym sezonie bardzo wyrównane gnieźnianie teoretycznie mogli jednak zająć nawet piąte miejsce i walczyć w rundzie play-off o awans do grupy medalowej mistrzostw Polski. Stelliści przystąpili do meczu z wiceliderem bardzo zdeterminowani.  Wprawdzie goście pierwsi objęli prowadzenie, ale pierwsza kwarta tego spotkania zakończyła się prowadzeniem stellistów 3:1. W drugiej gospodarze starali się pójść za ciosem i do przerwy prowadzili już 6:1. Po zmianie stron poznanianie zaczęli odrabiać straty doprowadzając do rezultatu 7:3. Gnieźnianie szybko odpowiedzieli jednak dwoma trafieniami. W końcówce trzeciej kwarty goście ponownie zmniejszyli stratę i przed ostatnią odsłoną meczu było 9:5. Zespół Warty poczuł swoją szansę i w ciągu dziesięciu  minut zdobył kolejne trzy bramki dzięki czemu złapał kontakt ze Stellą. Gnieźnianie zdołali wprawdzie zdobyć dziesiątą bramkę, ale warciarze ambitnie walczyli do końca. Ostatecznie jednak to gospodarze zwyciężyli 10:9 zapewniając sobie udział w rozgrywce play-off. Trzy bramki dla Stelli zdobył Maciej Wejerowski, po dwie – Mateusz Poltaszewski i Hubert Grotowski, a po jednej – Michał Kasprzyk, Marcin Lewartowski i Michał Poltaszewski. Aż sześć trafień w zespole Warty zaliczył Mikołaj Gumny, dwa – Waldemar Rataj i jedno – Szymon Cyprych.

W innych spotkaniach 7. kolejki LKS Gąsawa pokonał Grunwald Poznań 6:3, AZS Politechnika Poznańska przegrał z Pomorzaninem Toruń 4:6, a AZS AWF Poznań przegrał  z LKS Rogowo 4:7. Zmagania w rundzie zasadniczej wygrał AZS Politechnika Poznańska przed LKS Gąsawa – po 15 punktów. Trzecie miejsce zajął Pomorzanin Toruń, a czwarte Warta Poznań – po 12.  Stella  z dorobkiem 9 punktów uplasowała się na szóstej pozycji. Superligę opuszcza AZS AWF Poznań, a Grunwald Poznań walczył będzie w barażach z drugą drużyną I ligi. Turniej fazy play-off  rozegrany zostanie w dniach 23-25 lutego w Gąsawie. Stelliści walczyć będą w grupie z LKS Gąsawa i Pomorzaninem Toruń. Po dwa zespoły z obu grup awansują do fazy finałowej.