Stella wygrała w Poznaniu z Grunwaldem

2023-09-30

Na mecz 4. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Stelli Gniezno wyjechał do Poznania, gdzie był podejmowany przez wielokrotnego mistrza Polski – Grunwald Poznań.

Spotkanie rozegrane w sobotę, 30 września, na Stadionie im. Henryka Zielazka rozpoczęli lepiej gospodarze. W 10. minucie Michał Lange pokonał Łukasza Domachowskiego.  Prowadzeniem 1:0 Grunwaldu zakończyła się pierwsza kwarta tego spotkania. W drugiej stelliści wyrównali dzięki trafieniu Macieja Wejerowskiego i do przerwy był remis 1:1. O losach meczu zdecydowała trzecia kwarta w której goście wykorzystali dwa karne strzały rożne. W obu przypadkach na listę strzelców wpisał się Marcin Lewartowski i ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 1:3.
W innych meczach 4. kolejki  Pomorzanin Toruń przegrał z AZS Politechniką Poznańską 3:4,  takim samym rezultatem zakończył się mecz  Siemianowiczanki Siemianowice Śląskie  z Wartą Poznań, a LKS Rogowo przegrał z AZS AWF Poznań 4:7.  W tabeli na czele trzy zespoły z dorobkiem 9 punktów: Pomorzanin, AZS AWF i Stella. Kolejny mecz stelliści rozegrają przed własną publicznością . W najbliższą sobotę, 7 października, o g. 18 na Stadionie im. Alfonsa Flinika podejmą HKS Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie.