Stella wygrała z liderem i zagra o medale!

2023-06-03

Na ostatni mecz rundy zasadniczej sezonu 2022/2023 zespół Stelli Gniezno wyjechał do Poznania, gdzie na Stadionie im. Henryka Zielazka był podejmowany przez drużynę Grunwaldu.

Liderujący w tabeli gospodarze objęli prowadzenie pod koniec pierwszej kwarty, kiedy to Mikołaj Gumny wykorzystał karny strzał rożny. W drugiej gospodarze jeszcze powiększyli przewagę dzięki trafieniom Damiana Jarzembowskiego i Michała Lange. Tuż przed przerwą pierwszą bramkę dla Stelli zdobył jednak Marcin Lewartowski. Ten sam zawodnik strzelił też kontaktowego gola w 38 minucie. Na początku ostatniej kwarty wyrównującą bramkę dla Stelli zdobył Hubert Grotowski. W 55. minucie gnieźnianie egzekwowali karny strzał rożny. Zakończył go zdobyciem bramki Marcin Lewartowski ustalając wynik spotkania na 3:4. Zwycięstwo w starciu z liderem zapewniło stellistom prawo gry w fazie finałowej o jeden z medali mistrzostw Polski. W dwumeczu półfinałowym gnieźnianie zmierzą się w dniach 17 i 18 czerwca z Pomorzaninem Toruń.