Stella wygrywa w Rogowie i awansuje na czwarte miejsce

2023-05-20

Na mecz 13. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Stelli Gniezno wyjechał do Rogowa, gdzie był podejmowany przez tamtejszy LKS.

Pierwsza połowa tego spotkania nie przyniosła żadnej bramki. Dopiero w 38. minucie gnieźnianie objęli prowadzenie dzięki trafieniu Marcina Lewartowskiego z „krótkiego rogu”. Tuż przed końcem trzeciej kwarty wyrównał jednak Karol Majchrzak. W 48. minucie kolejny karny strzał rożny zakończył zdobyciem bramki Marcin Lewartowski, a sześć minut później na 1:3 podwyższył Hubert Grotowski. W 54. minucie kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Karol Majchrzak. Dwie minuty przed zakończeniem spotkania stelliści egzekwowali kolejny karny strzał rożny, a na listę strzelców po raz trzeci wpisał się Marcin Lewartowski kompletując „rogowego”  hat-tricka i ustalając wynik meczu na 2:4. Dzięki wygranej w Rogowie Stella awansowała na czwarte miejsce w ligowej tabeli i jeśli je utrzyma zagra w turnieju finałowym w Toruniu o jeden z medali mistrzostw Polski. W ostatniej kolejce stelliści zmierzą się w Poznaniu z broniącym mistrzowskiego tytułu Grunwaldem Poznań.