Stella wyraźnie pokonała Wartę

2023-04-22

W sobotę, 22 kwietnia, w meczu 10. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Stelli Gniezno podejmował na Stadionie im. Alfonsa Flinika drużynę Warty Poznań.

Stelliści byli faworytami tego pojedynku, ale do przerwy utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Po zmianie stron gospodarze wyprowadzili jednak trzy szybkie ciosy, które ustawiły wynik spotkania. Trafienie z "krótkiego rogu" Huberta Grotowskiego i dwie bramki Marcina Lewartowskiego sprawiły, że po trzech kwartach stelliści prowadzili 3:0. Na początku czwartej na 4:0 podwyższył Krzysztof Zakszewski, a w 56. minucie piątą bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Grotowski. W końcówce spotkania poznanianie strzelili honorowego gola, którego autorem był Jewhen Petrenko ustalając wynik meczu na 5:1.
W tabeli na prowadzeniu Grunwald Poznań z dorobkiem 23 punktów wyprzedzając AZS Politechnikę – 21 i AZS AWF – 17. Stella jest piąta  z 16, a Start zamyka ligową tabelę mając w dorobku 5 punktów.

Radosław Kossakowski / foto Arkadiusz Kossakowski (fotogaleria)