Stella wyraźnie przegrała z Wartą Poznań

2017-05-27

W kolejnym spotkaniu grupy spadkowej I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno podejmował na stadionie im. Alfonsa Flinika drużynę Polonii Środa Wielkopolska. Spotkanie rozegrane w czwartek, 25 maja, zakończyło się wysoką porażką podopiecznych Rafała Grotowskiego 1:6.

Rezultat ten jest o tyle zaskakujący, że gnieźnianie ostatnio mieli dobrą passę, a dwa tygodnie wcześniej Warta przegrała ze Stellą w Poznaniu 1:2. Tym razem  górą, i to wyraźnie byli poznanianie. Wprawdzie pierwsza połowa była wyrównana, a goście objęli prowadzenie  w 31. minucie po trafieniu grającego trenera  Mateusza Grochala. Cztery minuty po przerwie na 0:2 podwyższył Michał Wachowiak wykorzystując karny strzał rożny. Kolejną bramkę dla zespołu gości  zdobył  55. minucie Mateusz Grochal. Gnieźnianie wprawdzie odpowiedzieli dziewięć minut później trafieniem  Marcina Lewartowskiego z „krótkiego rogu”, ale w końcówce spotkania goście dominowali już wyraźnie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maciej Walkowiak, a jedną bramkę zdobył Tomasz Wachowiak i ostatecznie Stella przegrała z Wartą 1:6.

W innym meczu  grupy spadkowej  LKS Rogowo pokonał Polonię Środa Wielkopolska 6:3.