Stella wysoko przegrała w Poznaniu z Grunwaldem

2023-01-15

Na mecz 4. kolejki rozgrywek Superligi hokeja halowego mężczyzn zespół Stelli Gniezno wyjechał w sobotę, 14 stycznia, do Poznania, gdzie był podejmowany przez tamtejszy Grunwald.

Gnieźnianie dobrze rozpoczęli ten mecz obejmując w 2. minucie prowadzenie po trafieniu Marcina Lewartowskiego z rzutu karnego. Gospodarze jednak szybko wyrównali i po pierwszej kwarcie prowadzili 3:1. W drugiej stelliści odrobili straty. Kontaktową bramkę zdobył Marcin Lewartowski, a wyrównał Hubert Grotowski i do przerwy był remis 3:3. Po zmianie stron Grunwald dominował już niepodzielnie. Trzecią kwartę wojskowi wygrali 7:1 (bramkę dla Stelli zdobył z rogu Artur Mikuła), a czwartą 6:0). Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy 16:4. Bramki dla Grunwaldu zdobyli: Mikołaj Gumny - 5, Łukasz Kosmaczewski - 4, Paweł Bratkowski, Damian Jarzembowski, Waldemar Rataj po 2 i Michał Lange - 1.

Stella zajmuje 7. pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 3 punktów. Kolejny mecz gnieźnianie rozegrają przed własną publicznością. W najbliższa sobotę, 21 stycznia, o g. 17 w hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 podejmą Pomorzanina Toruń.