Stelliści pokonali Lipno Stęszew i zagrają w barażach o I ligę

2019-05-13

W rozegranym w niedzielę, 12 maja, na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Sportowej w Gnieźnie meczu II ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno podejmował drużynę Lipna Stęszew.

Spotkanie rozgrywane w ulewnym deszczu zakończyło się wygraną gospodarzy 8:4. Stelliści objęli prowadzenie w 5. minucie, kiedy to krótki róg wykorzystał Marcin Lewartowski. Kwadrans później goście wyprowadzili ładną akcję i zdobyli wyrównującą bramkę. Po chwili stelliści ponownie objęli prowadzenie, kiedy to bramkę po szybkim rajdzie Dawido Naszki zdobył Dawid Kowalski. Końcówka pierwszej połowy należała do stęszewian, którzy nie tylko wyrównali, ale w ostatniej minucie objęli prowadzenie. Do przerwy było więc 2:3. Po zmianie stron stelliści ruszyli bardziej zdecydowanie do ataku.  W 39. minucie wyrównał Maksymilian Meler. Trzy minuty później czwartą bramkę dla Stelli zdobył  Jakub Grzechowiak, a w 54. minucie Marcin Lewartowski pewnie wykorzystał krótki róg podwyższając na 5:3. Zawodnicy Lipna zdobyli jeszcze kontaktową bramkę, skutecznie kończąc akcję w 58. minucie. Końcówka spotkania należała już jednak wyraźnie do gospodarzy. Przewagę gnieźnian udokumentował trzema bramkami Marcin Lewartowski, który najpierw wykorzystał dwa  „krótkie rogi”, a w 70. minucie celnym strzałem ustalił wynik spotkania na 8:4. Obie drużyny są już pewne udziału w turnieju barażowym, w którym zmierzą się z dwoma zespołami z trójki: LKS Gąsawa, MKS Siemianowice Słąskie, Start 1954 Gniezno. Ostateczny zestaw rywalizacji barażowej będzie znany po zakończeniu rozgrywek rundy zasadniczej I ligi.