Stelliści pokonali politechników

2023-10-16

W sobotę, 14 października, w meczu 6. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Stelli Gniezno podejmował na Stadionie im. Alfonsa Flinika drużynę AZS Politechniki Poznańskiej.

Spotkanie było zacięte i wyrównane. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Rozstrzygającą bramkę na początku trzeciej kwarty zdobył z krótkiego rogu Marcin Lewartowski. Ten sam zawodnik otworzył wynik spotkania także wykorzystując karny strzał rożny. Drugiego gola dla Stelli zdobył z rzutu karnego Hubert Grotowski. W ekipie gości dwukrotnie do remisu doprowadzał Dominik Małecki. Ostatecznie to jednak stelliści zwyciężyli 3:2 i nadal prowadzą ligowej tabeli. Kolejny mecz gnieźnianie rozegrają na wyjeździe. W sobotę, 28 października, zmierzą się w Poznaniu z inną akademicką drużyną - AZS AWF.