Stelliści pokonali Polonię w Środzie Wielkopolskiej

2015-09-22

Na mecz 3. kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno wyjechał w niedzielę, 20 września, do Środy Wielkopolskiej, gdzie był podejmowany przez tamtejszą Polonię.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gości, którzy do przerwy prowadzili dwiema bramkami. Autorem obu był Damian Jarzembowski. Na początku drugiej połowy kontaktowego gola zdobył Michał Dydymski wykorzystując w 38. minucie karny strzał rożny.  Pięć minut później na 1:3 dla Stelli, również z „krótkiego rogu”, podwyższył Michał Piechowiak. W 46. minucie było już 1:4 po trafieniu Roberta Grotowskiego. Gospodarze jeszcze próbowali odrabiać straty. W 67. minucie  Michał Dydymski wykorzystał kolejny karny strzał rożny, ale ostatnie zdanie należało do Gnieźnian. Nieco ponad minutę przed zakończeniem spotkania po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Damian Jarzembowski ustrzeliwując hat-tricka i ustalając wynik meczu na 2:5.