Stelliści powalczyli w ostatniej kwarcie w Rogowie

2022-12-11

Na mecz 2. kolejki Superligi hokeja halowego zespół Stelli Gniezno wyjechał do Rogowa gdzie był podejmowany przez tamtejszy Ludowy Klub Sportowy.

Stelliści pierwsi objęli prowadzenie w tym spotkaniu. W 5. minucie  na listę strzelców wpisał się Mateusz Poltaszewski. Sześć minut później wyrównał Mateusz Hulbój. Ten sam zawodnik w połowie drugiej kwarty wykorzystał  dwa „krótkie  rogi” ,  a w 28. minucie na 4:1 podwyższył Karol Majchrzak. Jeszcze przed przerwą drugiego gola dla Stelli zdobył Krzysztof  Zakszewski i pierwsza połowa spotkania zakończyła się rezultatem 4:2. Po zmianie stron Mateusz Hulbój po raz czwarty wpisał się na listę strzelców i przed ostatnią kwartą było 5:2. Stelliści starali się odrabiać straty. W 52. minucie trzecią bramkę zdobył Hubert Grotowski, ale rywale odpowiedzieli trafieniem Piotra Kozłowskiego. Z kolei na celne pchnięcie Marcina Lewartowskiego odpowiedział Mateusz Hulbój po raz piąty wpisując się tego dnia na listę strzelców i ustalając wynik meczu na 7:4.