Stelliści przegrali „wygrany” mecz

2016-05-16

Na spotkanie 14. kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno udał się w niedzielę, 15 maja, do stolicy Wielkopolski, gdzie na stadionie przy ul. Królowej Jadwigi był podejmowany przez AZS AWF Poznań.

Mimo, że to zajmujący trzecią pozycję w ligowej tabeli gospodarze byli faworytami tego spotkania gnieźnianie znakomicie zaprezentowali się w pierwszej połowie i na stadionie AWF zanosiło się na niemałą sensację.  Wprawdzie gospodarze, zgodnie z planem, objęli prowadzenie w 21. minucie po trafieniu   Artura Nojgebauera, ale gnieźnianie wkrótce odpowiedzieli aż trzema bramkami.  Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Robert Grotowski, a w międzyczasie karny strzał rożny wykorzystał Marcin Lewartowski i do przerwy niespodziewanie było 1:3.  Po zmianie stron gospodarze ruszyli jednak zdecydowanie do odrabiania strat. W 39. minucie  kontaktowego gola  zdobył Mateusz Hulbój. Ten sam zawodnik dwanaście minut później doprowadził do remisu, a w 57. minucie Mikołaj Gumny zdobył decydującą o zwycięstwie gospodarzy bramkę i ostatecznie AZS AWF Poznań pokonał  Stellę  Gniezno 4:3.