Stelliści rozgromili Polonię Skierniewice

2019-01-26

W sobotę, 26 stycznia w meczu 5. kolejki eliminacji mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn drużyna Stelli Gniezno podejmowała Polonię Skierniewice.

Gnieźnianie byli faworytami tego pojedynku i już do przerwy spotkania rozegranego w hali GOSiR przy ul. Sportowej prowadzili 7:1. W drugiej połowie podopieczni trenera Rafała Grotowskiego nadal mieli wyraźną przewagę i sukcesywnie powiększali prowadzenie zwyciężając ostatecznie wyraźnie 15:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Marcin Lewartowski – 9, Maksymilian Meller – 4, Marcel Jędro   i Rafał Stupczyński po 1. Honorowego gola dla Polonii zdobył Stanislaw Zmachynski. Stelliści z dorobkiem 12 punktów zajmują drugą pozycję w tabeli grupy B. Na zakończenie zmagań, w sobotę, 16 lutego, podejmą Pomorzanina Toruń.