Stelliści wygrali w Rogowie

2023-09-16

Na mecz 2. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Stelli Gniezno wyjechał w sobotę, 16 września, do Rogowa gdzie był podejmowany przez tamtejszy LKS.

Gnieźnianie objęli prowadzenie w 20. minucie, kiedy to karny strzał rożny zakończył zdobyciem bramki Marcin Lewartowski. Dwie minuty później gospodarze  również egzekwowali "krótki róg" i wyrównali dzięki trafieniu Artura Nojgebauera. Do przerwy był remis 1:1. Trzecia kwarta  nie przyniosła zmiany tego rezultatu.  Natomiast na początku czwartej Maciej Wejerowski zdobył decydującą o zwycięstwie Stelli bramkę ustalając wynik meczu na 1:2.

Stella z dorobkiem 6 punktów zajmuje 2. pozycję w ligowej tabeli, a w kolejnym meczu podejmie lidera - drużynę Pomorzanina Toruń. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę, 23 września, o g. 18 na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie.