Stelliści wygrali z Ósemką w Tarnowskich Górach na zakończenie pierwszoligowych zmagań

2016-06-14

W niedzielę, 12 czerwca, na mecz ostatniej kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie zespół Stelli Gniezno wyjechał do Tarnowskich Gór, gdzie był podejmowany przez tamtejszą Ósemkę.

Spotkanie rozegrane na boisku Gimnazjum Publicznego nr 4 przy ul. Janasa miało wyraźnie jednostronny przebieg. Już do przerwy gnieźnianie uzyskali dwubramkową przewagę. Wprawdzie wynik meczu otworzył w 20. minucie Tomasz Wilczęga, ale dwoma trafieniami w odstępie dwóch minut wkrótce odpowiedział  Dawid Wojciechowski, a tuż przed przerwą rezultat  pierwszej połowy na 1:3 ustalił Damian Jarzembowski wykorzystując „krótki róg”. Ten sam zawodnik po przerwie jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, podobnie jak Robert Grotowski.  Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Tomasza Wilczęgi i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 2:7. Stelliści zajęli w rozgrywkach 7. pozycję z dorobkiem 21 punktów.