Strefa Kibica ponownie w Gnieźnie!

2018-06-08

Od otwarcia aż do finału! 14 czerwca na Placu Świętego Wojciecha w Gnieźnie rusza profesjonalna Strefa Kibica, organizowana przez Urząd Miejski. Gnieźnianie będą mogli bezpłatnie śledzić wszystkie mecze, aż do finałowego, który odbędzie się 15 lipca.

Miesiąc zmagań sportowych
 
Rok 2018 będzie rokiem wyjątkowym, szczególnie dla fanów futbolu na całym Świecie. Wielkimi krokami zbliża się termin FIFA World Cup Russia 2018. Wspaniałe piłkarskie święto, którego uczestnikami chcą być także mieszkańcy Gniezna – Pierwszej Stolicy Polski. Z tej okazji Urząd Miejski w Gnieźnie organizuje wyjątkową strefę kibica, otwartą dla mieszkańców. Podobnie jak dwa lata temu, ulokowana zostanie na Placu Świętego Wojciecha i będzie składać się ze stref: oglądania, rozrywki, gastronomicznej i sanitarnej. Wstęp na wszystkie mecze Mistrzostw Świata w Rosji będzie bezpłatny.
 
 Nie tylko mecze!
 
 - Strefa Kibica to nie tylko, choć oczywiście przede wszystkim, mecze. Przez ten miesiąc Plac Świętego Wojciecha będzie tętnił życiem. Oprócz oglądania meczów, będzie sporo innych atrakcji, konkursów z nagrodami, animacji dla wszystkich grup wiekowych. Jestem pewny, że to wszystko dostarczy niezapomnianych emocji w niepowtarzalnym, wyjątkowym czasie Mistrzostw Świata 2018 – mówi prezydent Gniezna Tomasz Budasz. Prezydent podkreśla także, że Strefa Kibica będzie przyjazna dla całych rodzin, przez cały miesiąc będzie bowiem działać strefa dla dzieci z ulubionymi przez maluchy dmuchanymi zamkami, animacjami a także konkursami z nagrodami.
 
Otwarcie strefy uświetni koncert zespołu Shakin' Dudi, a na zakończenie odbędą się Dni Gniezna, 13 lipca wystąpi zespół Enej, a dzień później Natalia Nykiel. Także 14 lipca od godz. 10:00 do 15:00  odbędą się pokazy strongmanów na czele z Mariuszem Pudzianowskim.
 
16 lipca podczas Strefy Kibica nie zabraknie też atrakcji dla fanów motoryzacji i dobrej kuchni. Tego dnia Stowarzyszenie Światowid z Automobilklubem Wielkopolskim organizują  wydarzenie kulinarno – turystyczne TRUSKAWISKO. Impreza ta jest połączeniem Rajdu Samochodów Zabytkowych z konkursem kulinarnym na potrawę z truskawką oraz warsztatami kulinarnymi. Od godz. 12:00 do 16:00  odbędą się warsztaty kulinarne, a po nich pokaz elegancji aut Rajdu Samochodów Zabytkowych. 29 czerwca, także na terenie strefy, odbędzie się mecz charytatywny dla Bartka Labrenza.
 
Urząd Miasta Gniezno 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,strefa-kibica-ponownie-w-gnieznie.html