Sukces tenisistów z UKS Smecz Gniezno trenujących w Szkole Tenisa 'TP'

2015-10-07

W dniach 26-27 września w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików .

Trzech tenisistów ziemnych UKS Smecz Gniezno trenujących w Szkole Tenisa TP zagrało w finale debla , dwóch  z nich Albert Chudy i Jakub Jeliński pokonali w finale kolegę klubowego Bartka Precha w parze z Maciejem Nowickim 6:3 7:6(2). Ponad to Albert był o krok od pokonania zwycięzcy całego turnieju Marcela Politowicza z AZS Poznań , uległ mu w półfinale 6:3 6:7(4) 3:6 tym samym zajął 3 miejsce. Po drodze pokonał T. Funke z PKT Pobiedziska 6:1 6:0 i M. Braziewicza z AZS Poznań 6:1 6:1. Pozostali nasi zawodnicy odpadli w ćwierćfinale J.Jeliński pokonał G. Olejniczaka z PKT Pobiedziska 6:0 6:1 i przegrał z A.Dec z AZS Poznań 7:6 4:6 4:6. Bartek Prech pokonał M.Jaskółe z AT Angelique Kerber Puszczykowo 6:4 6:3 , a następnie uległ finaliście K.Góreckiemu z PKT Pobiedziska 6:0 6:2. Nasi zawodnicy dzięki znakomitej postawie na mistrzostwach zostali powołani do kadry wojewódzkiej. W październiku czeka ich pierwsze zgrupowanie i obóz kondycyjny w górach.