Sukcesy młodych pływaków Kontra Gniezno na zawodach w Bydgoszczy

2017-05-09

Kolejny bardzo pracowity weekend pływacki już za nami. Tym razem troje młodych pływaków Wiktoria Ślachcińska , Zosia Pacyńska i Adam Oszutowski z Młodzieżowego Klubu Pływackiego Kontra Gniezno brało udział w XI Wielkanocnych zawodach pływackich w Bydgoszczy zorganizowanych w sobotę, 6 maja br.

W zawodach startowało łącznie ponad 400 zawodników z 25 klubów pływackich. Mimo, że skład reprezentantów Kontry był tym razem mocno okrojony, przywieźli oni do Gniezna aż 5 medali (w tym: 2 złota, 2 srebra i brąz)!!!

Oto wyniki naszych medalistów:
Zosia Pacyńska (r.2002) - na dystansie 100 m stylem motylkowym wywalczyła medal brązowy w bezpośredniej rywalizacji z rekordzistką Polski Zuzanną Trambowiczoraz srebro na dystansie 200 m bardzo wymagającym stylem zmiennym.

Wiktoria Ślachcińska (r. 2004)–na 100 m klasykiem, w pięknym stylu, wyprzedzając rywalki aż o 5 sekund, wywalczyła złoto, natomiast płynąc 100 m stylem dowolnym o setne sekundy minęła się z podium i zajęła ostatecznie 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wiktoria zasługuje jednak na szczególne wyróżnienie ponieważ jej wynik 1.05:97 wśród dwa lata starszych  gimnazjalistek dałby jej  2 miejsce!!!

Adam Oszutowski (r. 2002) – na 100 m stylem klasycznym wywalczył srebro oraz w konkurencji 200 m stylem zmiennym,Adam był bezkonkurencyjny i zdobył złoty medal!!!

Sobotnie zawody zaliczone zostały do baaardzo udanych. Konkurencja była bardzo duża, o czym świadczy chociażby udział zawodników z kadry Polski, a także ustanowiony nieoficjalny rekord Polski chłopców 13-letnich na dystansie 100 m stylem dowolnym.
Serdeczne podziękowania dla trener Moniki Pluta za doskonałą pracę z młodymi zawodnikami, których, jeszcze przed wakacjami, czekają kolejne wyzwania pływackie.

Warto też wspomnieć, że tydzień wcześniej, w niedzielę 30 kwietnia,  AdamOszutowskistartował również w 4 Mobility Grand Prix w aquathlonie pościgowym (pływanie i bieganie), którego finał odbył się w Rumii.Po części pływackiej na dystansie 400m, Adam uplasował się na doskonałej, trzeciej pozycji, natomiast po części biegowej na dystansie 2 km zajął ostatecznie 5 miejsce, poprawiając aż o 16 sekund czas uzyskanymiesiąc wcześniej podczas drugiej części Grand Prix w Iławie. Po dwóch edycjach GP Adam zajął ostatecznie 5 miejsce w kategorii M14 Młodzik. Gratulacje!!!