Sukcesy młodych tenisistów stołowych Stelli Niechan

2015-04-12

W sobotę i niedzielę 11i 12 kwietnia w Poznaniu grali młodzi tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno.

W turnieju z cyklu Grand Prix w kategorii żaczek świetnie spisała się dziesięcioletnia Zuzia Lewandowska wygrywając pewnie wszystkie pojedynki. W półfinale Zuzia pokonała Zakrzewska z Opalenicy 3:2, a w finale  pokonała 3:1 Oliwię Szuster z Polonii Śmigiel. Równie dobrze zaprezentowała się koleżanka klubowa Roksana Wojtalak, która po awansie do półfinałów uległa Oliwii Szuster, jednak w turnieju dodatkowym pokonała już wszystkie przeciwniczki, a decydujące mecze wygrała Julią Gładysz z Lubonia 3:2 i w rewanżu z Oliwią Szuster 3;0. Tak więc pierwsze dwa miejsca Zuzi i Roksany oraz  awans do finałów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną za tydzień w Krośnie to ogromny sukcesi nagroda za zaangażowanie w treningach. Wysokie czwarte miejsce w konkurencji skrzatek zajęła Zuzia Jaśkowiak. Startowało łącznie 74 zawodników.

W niedzielę natomiast odbywały się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów.  Pewne zwycięstwo w konkurencji juniorek uzyskał zespół Stelli Niechan w składzie: Agata Klabińska i Barbara Jóźwiak pokonując w finale 3:0 GLKS Orlęta Czacz. Drugie miejsce natomiast zajęła drużyna chłopców pokonując w półfinale Łobzonkę Wyrzysk 3:0 i ulegając dopiero w finale Polonii Śmigiel. Zespół grał w składzie: Jakub Różak, Filip Kujawa i Grzegorz Nowak.
Indywidualnie Filip Kujawa zajął drugie miejsce wygrywając ćwierćfinał z Łukaszem Kuźniakiem z Leszna 3:0, półfinał z Dawidem Jóźwiakiem ze Śmigla 3:1i przegrywając finał z Andrzejem Juszczakiem ze Śmigla 1:3. Piąty był tym razem Jakub Różak a dziewiąty Grzegorz Nowak. Nieco słabiej zaprezentowała się Agata Klabińska, prezentująca ostatnio obniżkę formy, zajmując trzecie miejsce. Wygrała Grażyna Cieśla ze Śmigla. Jednak do finałów Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się za trzy tygodnie w Krakowie awans uzyskały obie drużyny : dziewcząt i chłopców oraz indywidualnie: Agata Klabińska i Filip Kujawa.