Sukcesy Wiernego Lechity Stefana Dobaka w 2023 roku

2024-01-20

Czterdziesty szósty Bieg Lechitów (17 IX 2023r) ukończyło dwóch Wiernych Lechitów ( startują od pierwszego Biegu Lechitów) Stefan Dobak 01:56:39 drugie miejsce w najstarszej kategorii wiekowej i Hieronim Olejniczak 02:26:32.

Czterdzieści sześć Biegów Lechitów pokonali w czasie Stefan Dobak - 74 godziny 27 minut 14 sekundy, a Hieronim Olejniczak - 76 godzin 39 minut 11 sekund.

Stefan Dobak – 77 lat mieszkaniec Szamotuł w 2023 roku zaliczył wiele sukcesów biegowych. Startując ( 26, 03 -1. 04 ) w Halowych Mistrzostwach świata Masters w Toruniu zdobył dwa srebrne medale na dystansie 6km zajął VI miejsce tym wynikiem przyczynił się do zdobycia srebrnego medalu drużynowo ( Polska). Na dystansie półmaratonu zajął 5 miejsce 01;55;25 najlepsze wśród drużyny (drużyna to trzech zawodników )wynik ten przyczynił się do zdobycia drugiego srebrnego medalu drużynowo.

Startując w 32 Halowych mistrzostwach Polski Masters na Arenie w Toruniu w biegu na dystansie 1500m był drugi (srebro), a na dystansie 3000m zajął pierwsze miejsce (złoto). Startując 16 kwietnia w Poznaniu na dystansie półmaratonu w kategorii 75 plus zajął I miejsce. Stefan Dobak w okresie wiosenno-letnim zanotował wiele sukcesów a swojej kategorii startując w Trzemesznie-2 miejsce, w Tarnowie 3-miejsce, w Grodzisku Wlkp.- 3 miejsce, w Pobiedziskach (lipiec) 1-miejsce, w Radzyminie (sierpień) 1-miejsce. W 33-cich Mistrzostwach Polski Masters (26-27 sierpień) w Łodzi w biegu na 10 km zdobył złoto , a w biegu na 5 km- brązowy medal . Startując w Pile(wrzesień) 1-miejsce. Startując w 46 Biegu Lechitów (17 wrzesień) był drugi w najstarszej kategorii .Po 46 Biegu Lechitów wystartował w Mistrzostwach Europy we Włoszech w 4-ech biegach. 21 września w biegu na 10 km zdobył brązowy medal, 24 września w biegu na 6km był 8-y, 26 września w biegu na5 km był 6-ty. Pierwszego października startując w półmaratonie (01;51;45) był czwarty. Nie mogło zabraknąć Stefana na rozgrywanym po raz 11 Półmaratonie Samsung (01:53:16) w rodzinnych Szamotułach gdzie startował we wszystkich edycjach. Ostatnim startem w 2023 roku był Bieg Niepodległości w Poznaniu w którym zajął trzecie miejsce w najstarszej kategorii. Stefan Dobak rozpoczął przygotowania do startów w 2024 roku- Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu -24 luty Brawo Stefan .