Świąteczno-Noworoczny kopanie piłka przy Strumykowej wygrywają ponownie trenerzy Mieszka Gniezno

2020-12-28

Tradycją od sześciu lat stało się że na boisku pełnowymiarowym że sztuczną nawierzchnią trawiastą przy Strumykowej,

Mecz, który był rozgrywany co roku  pierwszego stycznia niestety został zablokowany przez „kwarantannę narodową”. Wymusiło to na organizatorach tej potyczki piłkarskiej na zmianę terminu tego spotkania, które do skutki przed wprowadzeniem w życie ,,kwarantanny narodowej” odbył się w niedzielę 27 grudnia.

W drużynie Mieszka tego dnia na boisku w akcji można było zobaczyć między innymi trenerów Akademii Mieszka jak i już byłych zawodników pierwszej drużyny Mieszka a także osoby sympatyzujące z klubem z ulicy Strumykowej. Nie inaczej było również w przypadku drużyny Husarii Auto Format Gniezno, w której szeregach zagrali podstawowi zawodnicy tej drużyny wzmocnieni Przyjaciółmi Mieszka. Mecz, który rozegrany został 2x45 minut zakończył się po zaciętym jego przebiegu zwycięstwem ekipy Trenerów Mieszka Gniezno, którzy pokonali zespół Husarii Auto Format Gniezno wraz z Przyjaciółmi Mieszka w stosunku 2:1. Była to już trzecia porażka z rzędu zespołu Husarii Auto Format, gdyż w meczu noworocznym w 2019 roku ulegli oni zespołowi złożonym z przedstawicieli Mieszka Gniezna w stosunku 2:1 a w roku 2020 przegrali potyczkę piłkarską 2:0.

Co do samego przebiegu meczu, w którym nie wynik był najważniejszy, ale dobra zabawa. To po pierwszą połowę wygrali Trenerzy Mieszka Gniezno wzmocnieni swoimi sympatykami w stosunku 1:0 Gola dającego prowadzenie mieszkowcom dał w 21 minucie Oliver Zakrzewicz, który pokonał bramkarza Husarii Auto Format Gniezno przy asyście Łukasza Malczewskiego. W drugiej połowie oba zespoły zdobyły po jednej bramce. Najpierw do stanu 1:1 doprowadziła drużyna Husarii Auto Format Gniezno z Przyjaciółmi Mieszka. Gola wyrównującego stan meczu zdobył w 48 minucie Dawid Radomski. W 71 minucie Trenerzy Mieszka Gniezno zadali jednak decydujący cios Husarii Auto Format Gniezno, zdobywając drugiego gola ustalając tym samym końcowy wynik meczu na 2:1. Bramkę dla Trenerów Mieszka Gniezno zdobył ponownie Oliver Zakrzewicz, któremu jak przy pierwszym golu asystował Łukasz Malczewski.

Jak zapowiedzieli zawodnicy obu drużyn kolejne Noworoczne kopanie w piłkę nożną przy ulicy Strumykowej odbędzie się o ile nic nie stanie na przeszkodzie na początku nowego roku 2022.

Organizatorzy spotkania świąteczno-noworocznego za pośrednictwem naszego portalu internetowego dziękujemy wszystkim obecnym. Z taką grupą ludzi to sama przyjemność. Osobne podziękowania należą się dla Tomka Zarody za zorganizowanie Husarii Auto Format Gniezno.

Trenerzy Mieszko Gniezno 2:1 (1:0) Husaria Gniezno i Przyjaciele Mieszka
21′ 1:0 Olivier Zakrzewicz (Łukasz Malczewski)
48′ 1:1 Dawid Radomski
71′ 2:1 Olivier Zakrzewicz (Łukasz Malczewski)

Składy drużyn:
Trenerzy Mieszko Gniezno:
Artur Bartkowiak – Filip Huebner, Krzysztof Jackowiak, Dawid Urbaniak (Przemysław Urbaniak) – Marcin Greser, Wojciech Gąsiorowski, Paweł Kaźmierczak, Łukasz Michalak (Bartosz Kapsa), Łukasz Malczewski, Adam Heliasz (Mateusz Bartkowiak), Olivier Zakrzewicz.

Husaria Gniezno i Przyjaciele Mieszka :Tomasz Bosak (Tomasz Fitt) – Mikołaj Pacak (Damian Gola), Jarosław Kośmicki, Tomasz Winkel, Tomasz Zaroda (Dawid Miętkiewicz) – Marek Janaszak (Patryk Bogucki), Bartosz Staszewski, Dawid Radomski, Tomasz Bondyra (Rafał Stępień), Joachim Andrzejczak, Zbigniew Kościański.

Roman Strugalski/ Tomasz Zaroda - Szersza relacja fotograficzna z tego wydarzenia TUTAJ