Świetny występ Samurajów w Pucharze Pomorza w Sopocie

2023-10-31

W minioną sobotę 28 października w Hali 100-lecia Sopotu odbył się XIII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku oraz Akademia Karate Tradycyjnego w Sopocie. Nad Bałtyk pojechała 5-osobowa reprezentacja Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno: Aleksandra Politowicz, Maja Barczak, Kacper Zając i Oskar Kordela, a także nasz trener Sensei Andrzej Zarzeczny (5 Dan). To bardzo ważne zawody w kalendarzu PZKT, ponieważ można w nich było wywalczyć kolejne punkty rankingowe w ramach ogólnopolskiego rankingu do Kadry Narodowej. Stąd w Sopocie wystartowało 363 zawodników z 27 klubów Polski, w tym czołowi zawodnicy naszego kraju z medalistami niedawno rozegranych ME w Rimini. Ola i Maja wróciły do domu bogatsze nie tylko o punkty, ale także o medale i nagrody finansowe. Ola wygrała rywalizację w konkurencji kumite indywidualne. Maja w tej samej konkurencji stanęła na 3 stopniu podium. Ola dołożyła jeszcze srebrny medal w kata indywidualnym. Oskar w kumite indywidualnym juniorów zajął wysokie 4 miejsce przegrywając w dogrywce walkę o medal. Kacper również walczył bardzo dzielnie, ale tym razem bez medalu. Samuraje więc wywalczyli 3 medale po jednym z każdego koloru. Podziękowania dla trenera Senseia Andrzeja Zarzecznego za przygotowanie i obecność ze swoimi podopiecznymi w Sopocie. Podziękowania również dla sponsora Oli Volkswagen Berdychowski Poznań za udostępnienie auta VW Tiguan, którym Ola z trenerem Andrzejem a w drodze powrotnej również z Kacprem dotarli do i z Sopotu