Świetny występ szachistów LKS Chrobry Gniezno w finale „Złotej Wieży”

2017-06-05

Duży sukces odnieśli szachiści Chrobrego Gniezno w Finale Centralnym 59. Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę”, który rozegrany został w podkarpackiej Chotowej w dniach 28 maja – 2 czerwca.

W zawodach, które stanowiły Drużynowe Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych udział wzięło dwanaście drużyn wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich. Po rozegraniu 9 rund zespół Chrobrego uplasował się na bardzo wysokim, drugim miejscu z dorobkiem 13 punktów meczowych (+6-2=1). Punkty dla naszej ekipy zdobyli: Krzysztof Chojnacki – 5, Krzysztof Raczyński – 8, Marcel Butyrowski – 6,5, Zuzanna Szeląg – 5.

Oprócz sukcesu drużynowego zawodnicy Chrobrego odnotowali również znaczące sukcesy indywidualne: junior Krzysztof Raczyński zdobył złoty medal za najlepszy rezultat na „seniorskiej”, drugiej szachownicy, wypełniając przy tym normę na mistrza krajowego! Natomiast Marcel Butyrowski zdobył brązowy medal na szachownicy juniora.