Szanse na okręgówkę chyba zaprzepaszczone

2015-04-27

W Poznaniu w niedzielę 26 kwietnia, doszło do spotkania na szczycie ligowej tabeli w rundzie wiosennej trwającego sezonu 2014/2015 w poznańskiej klasie A grupie 1.

Tamtejsza drużyna Wiary Lecha zajmująca pierwsze miejsce w ligowej tabeli podejmowała jedynego przedstawiciela z powiatu gnieźnieńskiego występującego w tej klasie piłkarskiej a plasującego się przed tym spotkaniem trzecim  miejscu w rozgrywkach zespół Czarnych Czerniejewo. Niedzielne spotkanie miało dać odpowiedź czy drużynie z Czerniejewie pod wodzą trenera Bartłomieja Figasa, uda się zrewanżować za porażkę 1:2 z pierwszej potyczki  piłkarskiej pomiędzy obiema zespołami, do której doszło jesienią 2014. Gospodarze, którzy podobnie jak zespół z Czerniejewa przed rozpoczęciem rundy rewanżowej nie ukrywali że celem po zakończeniu sezonu 2014/2015 jest awans do poznańskiej okręgówki okazał się ponownie lepszym. Spotkanie, które toczyło się pod dyktando zespołu Wiary Lecha od początku do końca zakończyło się ponownym zwycięstwem tej drużyny, która tym razem ograła ekipę z Czerniejewa w stosunku 2:0. Tą porażką drużyna z Czerniejewa, chyba pogrzebała swoje szanse na wywalczenie awansu do poznańskiej okręgówki gdyż tylko jedna drużyna uzyskuje awans do wyższej klasy piłkarskiej i to z pierwszego miejsca, które obecnie zajmuje właśnie drużyna Wiary Lecha.

Wracając jednak do samego meczu pomiędzy Wiarą Lecha a Czarnymi Czerniejewo. To drużyna prowadzona przez Bartłomieja Figasa, miała kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki w niedzielnym meczu. Okazję jednakże zostały zmarnowane w pierwszej połowie między innymi przez Mateusza Kulińskiego, po którego uderzeniu piłki z 20. metra po egzekwowanym rzucie wolnym o centymetry minęła słupek bramki gospodarzy. Okazję do zdobycia bramki w pierwszych czterdziestu pięciu minutach również zmarnowali w ekipie z Czerniejewa - Sławomir Staniszewski w 35 minucie , kiedy strzał z 14. metra obronił golkiper gospodarzy w sytuacji sam na sam z nim czy również Norbert Szklarz w 25 minucie, który posłał futbolówkę obok słupka bramki gospodarzy po uderzeniu jej z 20.metra.

Drużyny Wiary Lecha swoje zwycięstwo nad zespołem z Czerniejewa, przypieczętowała dopiero w drugiej części niedzielnego meczu gdyż pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli  dopiero w75 minucie a końcowy wynik meczu 2:0 ustalili w 90 minucie. W tej części gry drużyna z Czerniejewa w przeciwieństwie do pierwszej połowy niedzielnego meczu nie stworzyła sobie klarownych sytuacji do zdobycia choćby gola honorowego.
Po tym meczu na pierwszych trzech miejscach w tabeli ligowej nie zmienił się na prowadzenia Wiara Lecha z 48. punktami. Drugie miejsce zajmuje Orkan Jarosławiec z 42. oczkami a na trzecim miejscu plasuję się w ligowej tabeli drużyna Czarnych Czerniejewo z 38. punktami.

Skład Czarnych Czerniejewo: Damian Nowaczyk, Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Kamil Łuczak, Rafał Półtorak, Wojciech Dederko (60’ Damian Szczepaniak), Maciej Bogucki, Alan Tomaszewski (65’ Patryk Malinger), Norbert Szklarz (80’ Zbigniew Stuczyński), Rafał Wawrzyniak, Sławomir Staniszewski.

Następne spotkanie drużyna z Czerniejewa, rozegra już w piątek 1 maja o godzinie 14.00 podejmując na własnym boisku zespół Juranda Koziegłowy.