Szczęście nie było po stronie Pelikana Niechanowo!

2016-08-22

W pierwszej ligowej kolejce klasy okręgowej grupy wschód drużyna Pelikana Niechanowo uległa w sobotę 20 sierpnia niestety w Jarosławcu miejscowemu Orkanowi 2:0. Wynik został ustalony już w pierwszych 45 minutach spotkania. Szczęście nie było sprzymierzeńcem zielono - czarnych tego popołudnia, gdyż zmarnowali oni kilka klarownych okazji do zdobycia bramki. Brawo dla młodych zawodników za podjętą walkę, gramy dalej...

Mecz mógł rozpocząć się od naszego mocnego uderzenia. Niestety piłka uderzona w 1 minucie meczu przez Zbigniewa Kościańskiego zatrzymała się na spojeniu słupka  z poprzeczką. Przy stanie 0:0 sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy zmarnował Mikołaj Mazurkiewicz. Jak głosi przysłowie, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić przekonaliśmy się w 20 minucie meczu. Wtedy to do odbitej po strzale z 20 metra przez Daniela Capaję piłki dopadł napastnik gospodarzy i dał im prowadzenie 1:0. W kolejnych minutach Pelikan stwarzał sobie kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Niestety szczęście nie było naszym sprzymierzeńcem, Dariusz Szykowny przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem gospodarzy. Na domiar złego  w 45 minucie meczu dostaliśmy tzw. bramkę do szatni po przepięknym uderzeniu gracza gospodarzy tuż pod poprzeczkę. Po przerwie to Pelikan był stroną atakującą z racji wyniku. Niestety zmiany przeprowadzone przez trenera Ireneusza Furmaniaka nie przyniosły zamierzonego skutku w postaci bramek. Choć należy nadmienić, iż wniosły sporo ożywienia do gry zielono - czarnych. W 70 minucie świetny strzał Patryka Stachowiaka odbił bramkarz gospodarzy. W 88 minucie sędzia dyktuje rzut karny po zagraniu ręką przez jednego z naszych defensorów. Jednak Daniel Capaja stanął na wysokości zadania i obronił strzał zawodnika gospodarzy. Na tym mecz się zakończył. Gospodarze pokazali, że są zaprawieni  w ligowych bojach, a nasi niektórzy gracze zebrali tzw. frycowe, bo był to ich pierwszy mecz o ligowe punkty.