Szczypiorniak Bank Spółdzielczy pokonuje APR Poznań

2022-02-07

W niedzielę 6 lutego zespół Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno, pierwszym meczem w nowym roku 2022 zainaugurował we własnej hali przy ulicy Sportowej 5 rundę rewanżową.

Gnieźnieńscy szczypiorniści tego dnia podejmowali przed własną publicznością zespół APR Poznań. W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło w pierwszej części sezonu 2021/2022 w Poznaniu górą byli gnieźnianie, wygrywając tamte spotkanie 29:18. Gnieźnieńskie Wilki jak pamiętamy przerwę zimową spędziły na fotelu lidera, będąc niepokonaną w rundzie jesiennej drużyną. Podopieczni Maciej Olejniczaka, w niedzielnym spotkaniu potwierdzili że poważnie myślą po zakończeniu sezonu o awansie do II ligi. I po bardzo zaciętym spotkaniu Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno, przedłużył  trwającą passę zwycięstw odnosząc już siódme z rzędu. Gnieźnianie wygrali niedzielne spotkanie z APR Poznań w stosunku 33:31 prowadząc do przerwy z swoim rywalem 16:10. Tym samym piłkarze ręczni  z Pierwszej Stolicy Polski podtrzymali miano zespołu niepokonanego w sezonie 2021/2022.