Szczypiorniak Gniezno nie zdołał zatrzymać Spartakusa Buk

2016-03-20

W sobotę 19 marca Szczypiorniak Gniezno, pojmował we własnej hali GOSiR mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego w ramach rozgrywek III ligi piłki ręcznej mężczyzn drużynę UKS Spartakusa Buk.

Potyczka ta zakończyła się porażką ekipy z Grodu Lecha. Przyjezdni triumfowali w stosunku 32:23. Najskuteczniejszym zawodnikiem po stronie gości był Piotr Popowicz, który zainkasował dziesięć trafień, natomiast w szeregach miejscowych najwięcej bramek wywalczył Patryk Szymkowiak - 7.

Początek rywalizacji zdecydowanie należał do gości z Buku. Po trzynastu minutach zespół Spartakusa prowadził już 7:1. „Wilki” konstruowały niezłe ataki, jednak pojawiał się kłopot z umieszczaniem piłki w bramce strzeżonej przez Matuszewskiego. Później podopieczni Agnieszki Tarczyńskiej zaczęli grać nieco lepiej. Akcje Szczypiorniaka były bardziej dynamiczne, co przysparzało rywalom wielu problemów. Gnieźnianie zdołali minimalnie zniwelować straty, dzięki czemu do przerwy mieliśmy wynik 10:15. Zgromadzeni widzowie wierzyli, że w drugiej połowie ich ulubieńcy spiszą się jeszcze lepiej i trzy punkty zostaną w pierwszej stolicy Polski. Niestety, tak się nie stało.

Przez kilka minut po przerwie „Wilki” prezentowały się bardzo obiecująco. Dwa premierowe trafienia w drugiej odsłonie sobotniego pojedynku wywalczyli miejscowi. Wpierw szybką kontrę świetnie wykończył Elminowski, a po chwili niezłego gola zainkasował Szymkowiak, który wykorzystał precyzyjne podanie od Chrzanowskiego. Dzięki tym bramkom, przewaga gości stopniała do trzech „oczek”. To bardzo rozdrażniło zawodników Spartakusa. Przyjezdni wrzucili wyższy bieg i stopniowo powiększali prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 23:32.

Po raz kolejny piętą Achillesową gnieźnieńskiego zespołu były rzuty karne. „Wilki” zamieniły na trafienie tylko jeden rzut z siódmego metra. Pozostałe trzy próby zostały zaprzepaszczone. Goście natomiast nie wykorzystali jednego rzutu karnego. W 59. minucie Filip Chrzanowski zdołał zatrzymać Aleksandra Jarocha.

KS Szczypiorniak Gniezno - UKS Spartakus Buk 23:32 (10:15)

KS Szczypiorniak Gniezno: Chrzanowski, Grubczak, Wolny – Kapella (2), Błoch (2), Szymkowiak (7), Mruk (2), Jabłoński, P. Łuczak (4), Siudeja (1), Biniecki, Pluciński (1), Konieczny (3), Z. Łuczak, Stachowiak, Elminowski (1).

UKS Spartakus Buk: Paluch, Matuszewski – Staśkiewicz (3), Popowicz (10), Hanuszczak (3), Kaczmarek (2), Napierała (2), Górczak (5), Jaroch (6), Kubiński (1).