Szczypiorniak Gniezno się rozkręca!

2015-05-28

W środę, 27 maja o godzinie 19:00 na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Newtona 2 rozegrany został rewanżowy mecz towarzyski pomiędzy Szczypiorniakiem Gniezno a Amatorami Piłki Ręcznej Poznań.

W porównaniu do pierwszego meczu, rozegranego w Pierwszej Stolicy Polski, tym razem lepsi okazali się Szczypiorniacy pokonując dość pewnie rywali 31:25!

Spotkanie już od pierwszych minut rozgrywane było pod dyktando gości, bowiem po pierwszych pięciu Gnieźnianie prowadzili w stosunku 3:0, jednakże po 15 minutach gospodarze wyrównali wynik spotkania i mięliśmy 6:6. Kolejne trzy bramki na 9:6 rzucili goście. Wówczas wynik się uspokoił, jednak nie na długo. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Amatorzy Piłki Ręcznej Poznań zbliżyli się ponownie do Szczypiorniaka na jedną bramkę. Wtem czas prowadziliśmy jedynie 13:12. Mimo tego, nasi zawodnicy zakończyli premierową odsłonę meczu w stosunku 15:13.

Gospodarze powołali na ten mecz aż 15-tu zawodników, w przeciwieństwie do Szczypiorniaka, który przyjechał w 10-cio osobowym składzie. Obawy przed brakiem kondycji w drugiej części meczu okazały się być niepotrzebne. Po 40-tu minutach meczu nasza drużyna miała przewagę czterech bramek prowadząc 19:15. Wtedy to właśnie nastąpił największy kryzys zespołu, ponieważ Poznaniacy dogonili Nas na odległość dwóch bramek, i tak po dwóch kolejnych minutach na tablicy wyników ujrzeliśmy wynik 19:17. To był moment dla zastępcy nieobecnego trenera Filipa Chrzanowskiego, który postanowił wziąć czas, aby porozmawiać z zawodnikami i wybić z rytmu przeciwników. Time out okazał się być trafnym wyborem. Kiedy wybiła 50 minuta meczu na tablicy wyników widzieliśmy prowadzenie Szczypiorniaka 24:21. Pod koniec spotkania gospodarze zaczęli się gubić i szukać indywidualnych akcji, co działało na sporą korzyść świetnie grających w obronie Gnieźnian, którzy większość ostatnich bramek rzucali z kontrataku. W końcowym rozrachunku Szczypiorniak Gniezno pokonał Amatorów Piłki Ręcznej Poznań 31:25.

Był to już drugi meczy zaprzyjaźnionych ze sobą drużyn. Różnicach w nich jest taka, iż Gnieźnianie mają znacznie wyżej postawione cele na najbliższy rok. Dwa miesiące temu rozpoczęło się kompletowanie zawodników, którzy będą bronić barw Szczypiorniaka w nadchodzącym sezonie 2015/2016 w rozgrywkach III ligi lubusko-wielkopolskiej. Trener poinformował, iż kadra zespołu będzie dość wąska, jednak bardzo wyrównana. Inicjatorzy powstania drużyny nadal zachęcają do zgłaszania się poprzez internetowy formularz osób, które chciały by spróbować swoich sił w drużynie.