Szczypiorniak minimalnie lepszy od Realu-Astromalu II Leszno

2021-11-14

Po bardzo ciekawym meczu i emocjonującej końcówce piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno pokonali w niedzielę, 14 listopada Real-Astromal II Leszno i pozostali niepokonani w tegorocznych rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn.

W 3 minucie bramkę dla Szczypiorniaka zdobył Łukasz Krakowiak.  Chwilę później, było 2:0. Minutę później, kontaktową bramkę dla Realu zdobył Kevin Wydmuch. Kilkanaście sekund później, trafienie z karnego zanotował Łukasz Krakowiak. W 10 minucie gola na 5:1 dla „Wilków” zdobył Zbigniew Łuczak. W 14 minucie ładną interwencją w zespole z Gniezna popisał się Piotr Wolny. W 17 minucie było 7:3 dla Szczypiorniaka. Minutę później, efektownym lobem nad Piotrem Wolnym, bramkę zdobył Kevin Wydmuch. W 20 minucie dla Szczypiorniaka trafił Łukasz Krakowiak, a „Wilki” prowadziły 9:4. Minutę później, leszczynianom udało się jednak zmniejszyć stratę do dwóch trafień. W 23 minucie niemoc Szczypiorniaka przełamał Bartosz Miemietz. Real jednak szybko odpowiedział. Na pięć minut przed przerwą, po golu Marcina Grzelaka było 12:8 dla gospodarzy. W 29 minucie bramkę dla Leszna zdobył Kevin Wydmuch. Do przerwy zawodnicy Szczypiorniaka prowadzili z Realem-Astromalem II Leszno 13:10.

Na początku drugiej połowy bramkę dla Realu zdobył Marcin Mikołajczak. Chwilę później, było już tylko 13:12 dla „Wilków”. W 32 minucie gnieźnianie zdobyli pierwszą bramkę w tej części meczu. W 36 minucie Szczypiorniak prowadził 16:13. Trzy minuty później, bramkę z rzutu karnego dla drużyny z Gniezna zdobył Łukasz Krakowiak. Chwilę potem, Piotr Wolny obronił rzut karny wykonywany przez Kacpra  Jaszkiewicza. W 40 minucie bramkę dla gnieźnian zdobył Bartosz Miemietz. W 45 minucie po bramce Dawida Łuczaka, na tablicy wyników zrobił się remis 19:19. Po chwili Real prowadził, a trafienie ponownie zanotował Dawid Łuczak. W 47 minucie wyrównał jednak Bartosz Miemietz. Minutę później, „Wilki” wróciły na prowadzenie. Pół minuty później, skuteczną  interwencją po rzucie Antoniego Pietrowiaka popisał się Dariusz Zanto. W 50 minucie bramkarz Szczypiorniaka wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam z Dawidem Łuczakiem. W 53 minucie bramkę dla „Wilków” z rzutu karnego zdobył Szymon Sobański. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania był remis 22:22. Minutę później, gola dla gnieźnieńskiej drużyny zdobył Adrian Feld. W 57 minucie wyrównał jednak z karnego Kacper Szocik. Kilkanaście sekund potem, gola z rzutu karnego dla Szczypiorniaka rzucił Damian Stempuchowski. Na półtorej minuty przed końcem, miejscowi prowadzili 25:23. Na dodatek dobrze w bramce Szczypiorniaka spisywał się Dariusz Zanto.W końcowych sekundach kontaktową bramkę dla Realu zdobył Kacper Szocik. Ostatecznie Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno pokonał Real-Astromal II Leszno 25:24.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno-Real-Astromal II Leszno 25:24 (13:10)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno: Łukasz Krakowiak-9.
Real-Astromal II Leszno: Kacper Jaszkiewicz-8.

Skład Szczypiorniaka: Piotr Wolny, Dariusz Zanto (bramkarze)-Oliwier Gaweł, Szymon Sobański, Marcin Grzelak, Mateusz Góralski, Marcin Biniecki, Adrian Feld, Zbigniew Łuczak, Przemysław Gadecki, Łukasz Krakowiak, Damian Stempuchowski, Mateusz Glaza, Kacper Ostrowski, Bartosz Miemietz (zawodnicy z pola). Trenerem Szczypiorniaka jest Maciej Olejniczak.