Szczypiorniak o krok od awansu!

2016-10-07

W piątkowe popołudnie 7 października w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Paczkowskiego 4 w Gnieźnie doszło do pierwszego oficjalnego starcia zespołu KS Szczypiorniak Gniezno w sezonie 2016/2017. Do pierwszej stolicy Polski w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski zawitał ligowy rywal UKS Spartakus Buk.

Gnieźnianie wsparci nowym nabytkiem z drugoligowego Lidera Swarzędz w osobie 21-letniego Szymona Ojrzyńskiego mieli ambitny cel – zwyciężyć ze Spartakusem i zmierzyć się w kolejnej rundzie z I-ligowym Realem Astromalem Leszno.

Spotkanie „Wilki” rozpoczęły rzucając pierwszą bramkę, której autorem był Hubert Nowak. Niestety kolejne trzy trafienia padły łupem gości, którzy do 10. minuty prowadzili 3:4. Kilkanaście sekund później Ojrzyński trafił wyrównującą bramkę. W  12. minucie przed szansą wyjścia na ponowne prowadzenie był Szczypiorniak, jednak z rzutu karnego pudłuje Patryk Szymkowiak. Chwilę potem ta sama sytuacja pojawia się po drugiej stronie boiska, tym razem nie trafia do bramki genialnie dysponowanego tego dnia Piotra Wolnego Dawid Wojtczak. Mimo niewykorzystanego rzutu karnego Spartakus rzuca na 5:6 w 17. minucie, a w 20. mamy 6:7. To był przełomowy moment pierwszej odsłony meczu, bowiem kolejne trzy bramki notują na swoim koncie goście i mamy 6:10. „Wilki” rzucają bramkę kontaktową, jednak przewaga czterech „oczek” utrzymuje się do końca pierwszej połowy – 10:14. Warto w tym miejscu warto wspomnieć świetny rzut Nowaka z rzutu wolnego w ostatnim momencie tej odsłony.

Po powrocie na boisko ponownie zaczęła się utrzymywać czteropunktowa przewaga drużyny gości. Kolejne niewykorzystane karne utrudniają odrabianie strat. Jednak w 40. minucie rozpoczynamy zbliżanie się do rywala. Kolejno 15:18 (D.Konieczny), 16:18 (D.Konieczny) i 17:18 (H. Nowak) w 42. minucie dają nową nadzieję ekipie Agnieszki Tarczyńskiej. Spartakus ponownie oddala się na trzy oczka i mamy 17:20 w 46. minucie. Gospodarze się nie poddają rzucając za sprawą Patryka Plucińskiego i Rafała Siudeji dwie bramki po raz drugi niwelując straty do jednego punktu w 49. minucie meczu. Kolejne kilka minut to naprzemienne rzucanie do siatki, które ustala wynik meczu do 52. minuty w stosunku 21:22. Niestety najbliższe trzy minuty to dwa trafienia Buku, który oddala się na trzy bramki. Szczypiorniak Gniezno jeszcze w 56. minucie zbliża się do rywala na dystans dwóch „oczek” (23:25), jednak to jedyne, na co było już stać zespół A.Tarczyńskiej. Tracimy kolejne dwa punkty tracąc szansę na awans w 59. minucie (23:27). Mimo małego prawdopodobieństwa odrobienia w ciągu półtorej minuty czterech bramek, „Wilki” się nie poddają, udaje się jednak rzucić tylko Siudeji  i Koniecznemu. Po ostatniej syrenie na tablicy wyników widnieje wynik 25:27.

Piątkowy mecz był pierwszym spotkaniem na własnym obiekcie zespołu Szczypiorniaka Gniezno, który już od końca lipca przygotowuje się do rozgrywek III ligi mężczyzn. Puchar Polski z jednej strony miał być potraktowany jako mecz towarzyski, z drugiej – każdy chciał zagrać w drugiej rundzie z renomowanym zespołem z I-ligi. Niestety „Wilkom” się to nie udało, jednak widoczne są ogromne postępy i ciężka praca wkładana przez chłopaków od połowy lata podczas przygotowań. Ponownie liderem gospodarzy był Hubert Nowak trafiając ośmiokrotnie do bramki rywala. Cieszy także skuteczność transferowanego Szymona Ojrzyńskiego, a także 18-letniego lewoskrzydłowego Daniela Koniecznego. Swoją szansę w drugiej połowie wykorzystał prawoskrzydłowy Patryk Pluciński, który pokazał się z dobrej strony zarówno w ataku jak i obronie. Wspomniany wyżej Piotr Wolny rozegrał wyśmienite spotkanie wielokrotnie ratując  zespół przed poważnymi tarapatami. Cieszy, że rozwijają się młodzi zawodnicy wspierani przez bardziej doświadczonych kolegów. Mecz ze Spartakusem Buk można potraktować jako dobry prognostyk przez zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi.

Punkty dla Szczypiorniaka Gniezno zdobyli: Hubert Nowak -8, Szymon Ojrzyński – 6, Daniel Konieczny – 5, Rafał Siudeja – 4, Patryk Pluciński – 2

Punkty dla Spartakusa Buk zdobyli: Paweł Łubiński – 8, Piotr Popowicz – 5, Dawid Skompski – 5, Bartosz Weroniczak -4, Radosław Świątkowski – 3, Filip Staskiewicz -1, Dawid Wojtczka – 1.

Pierwsze starcie ligowe Szczypiorniak Gniezno rozegra u siebie 22 października o godzinie 17:00. Wówczas do pierwszej stolicy Polski przyjedzie ekipa UKS Hagardu Strzałkowo.