Szczypiorniak po zaciętym meczu odprawia z kwitkiem do domu KPR

2022-10-16

W niedzielę, 16 października piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno, w kolejny meczu sezonu 2022/2023 podejmowali w kolejnym meczu rozgrywek II ligi zespół KPR-u Środa Wlkp.

Po czterech kolejkach ligowych gnieźnieńskie „Wilki” przed niedzielnym  meczem posiadali w swoim dorobku dwie wygrane i tyleż porażek i plasowali się na 7 miejscu w tabeli II ligi. Z kolei rywal gnieźnian czyli KPR Środa Wlkp. podobnie jak piłkarze ręczni z grodu Lecha przed sobotnią walką o punkty na swoim koncie w trwającym sezonie 2022/2023  również dwa spotkania wygrali i tyleż przegrali. Jak z tego wynikało spotkanie do którego doszło Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 w Gnieźnie sąsiadujących w ligowej tabeli zespołów gdyż rywal ,,Wilków” plasował się na 8 pozycji zapowiadało się bardzo interesująco a co za tym idzie spodziewano się że będzie miało bardzo zacięty przebieg. I tak też było gdyż mecz po bardzo zaciętym jego przebiegu zakończył się triumfem Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno, który swojego rywala odprawił z kwitkiem do domu wygrywając z nim 36:31. Co do samego meczu pomiędzy Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno a KPR Środa Wielkopolska. To w pierwszej połowie, którą  Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno wygrał rocznicą trzech oczek 16:13 walka o piłkę pomiędzy zawodnikami obu drużyn na toczyła się praktycznie do 22 minuty na przestrzeni całego parkietu Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 w Gnieźnie. Do tego czasu obu zespołom nie udało się zdecydowanie wypracować większej przewagi punktowej nad swoim przeciwnikiem. Dopiero w końcowych minutach pierwszej części gnieźnianom udało się odskoczyć swoim rywalom na trzy bramkowe prowadzenie, które utrzymali do końca połowy. Po zmianie stron Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno, tą część meczu rozpoczął od siedmiu celnych trafień do bramki rywala przez co przewag ,,Wilków” wzrosła do sześciu punktów. W odpowiedzi zawodnicy KPR Środa Wlkp. w kolejnych minutach zmniejszyli prowadzenia gnieźnian do jednego oczka. Lecz końcówka drugiej połowy podobnie jak to było w pierwszej części niedzielnego spotkania należała do gnieźnian i po celnych kolejnych trafieniach do bramki rywala ,,Wilki” mecz zakończyli zwycięstwem 36:31.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno – KPR Środa Wielkopolska 36-31 (16-13)

Kolejne spotkanie mistrzowskie Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno, rozegra na wyjeździe  w Strzałkowie gdzie 22-23 października będzie podejmowany przez miejscowy zespół miejscowego Hugarda.

Punkty dala Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno zdobyli: Kożanowski -10, Kniaź -7, Gadecki – 5, Krakowiak -5, Miemietz – 5 , Stempuchowski -2, Łuczak -1, Zanto – 1

Punkty dla KPR Środa Wlkp. bramki zdobywali: Melewski -7, Cieślak -5, Nowacki -5, Korcz -3, Wieliński -3, Tumdaj -2, Potocki -2, Lubiewski -2, Kubiak -2