Szczypiorniak w Pierwszej Stolic 2017 już w ten weekend!

2017-09-03

9 i 10 września to daty trzeciej edycji turnieju męskiej piłki ręcznej, który był pierwszym wydarzeniem organizowanym przez KS Szczypiorniak Gniezno w jego istnieniu, mającym na celu kultywowanie tradycji handball'u w naszym mieście. Tegoroczna impreza - podobnie jak rok temu - zostanie podzielona na dwie części.

Pierwszego dnia na hali przy ulicy Paczkowskiego 4 będziemy świadkami zawodów przeznaczonych dla młodzieży z roczników 2005-2006, będących odpowiednikiem kategorii Dzieci - Chłopcy. Prócz gospodarzy, dla których zbliżający się sezon będzie pierwszym w historii, w którym wystąpi zespół juniorski w oficjalnych rozgrywkach, na parkiecie pojawią się także SSRiR Start Konin, MKS Tęcza Kościan, a także rywal, z którym najmłodsi adepci gnieźnieńskiego "szczypiorniaka" mieli już okazję się spotkać na wiosnę podczas meczu towarzyskiego - Alfa 99 Strzelno. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 10:00.
 
W niedzielę natomiast do rywalizacji przystąpią drużyny seniorskie. I tego dnia będziemy mogli obejrzeć Start Konin, a także Tęczę Kościan, które od dwóch sezonów dzielnie walczą na boiskach II ligi. Po rocznej przerwie od gnieźnieńskich zawodów powróci SPRP Damy Radę Inowrocław, który co roku zdobywa medale podczas Mistrzostw Polski w piłkę ręczną plażową. Nie zabraknie również zespołu "Wilków" z nowym trenerem, a także zawodnikami. Dla szkoleniowca czarno-zielonych będzie to pierwsza okazja do przyjrzenia się w akcji naszej drużyny. Zawody te także rozpoczną się o godzinie 10:00.
Podczas obu dni obecni kibice będą mogli liczyć na kilka atrakcji. Przewidziane są występy grupy tanecznej Euforia Gniezno, beatbox Andrzeja Koniecznego, a także taniec połączony z pantomimą Krystiana Wojciechowskiego.
Serdecznie zapraszamy!
 
Szczypiorniak Gniezno
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,szczypiorniak-w-pierwszej-stolic-2017-juz-w-ten-weekend.html