Szczypiorniak wreszcie zwycięski

2019-02-09

W sobotę, 9 lutego piłkarze ręczni Szczypiorniaka Gniezno wysoko pokonali we własnej hali Borowiaka Czersk przerywając tym samym złą passę.

Wynik meczu otworzył Łukasz Krakowiak. W 3 minucie gnieźnianie mieli rzut karny, który na bramkę zamienił Łukasz Krakowiak zdobywając swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Chwilę później rozochocony zdobywaniem bramek Krakowiak zaliczył kolejne trafienie-tym razem z gry. Za sprawą Przemysława Gadeckiego miejscowi prowadzili już 5:1, a na dodatek znakomicie w bramce Szczypiorniaka bronił Dariusz Zarzycki. Niestety, w 9 minucie czerwoną kartką w zespole „Wilków” ukarany został Karol Kędziora. Na szczęście nie wpłynęło to na postawę gnieźnian, którzy minutę później prowadzili 7:1. W 13 minucie, przewaga „Wilków” wynosiła aż dziewięć bramek (11:2). Trzy minuty potem zawodnicy z Gniezna prowadzili 15:4. W następnych akcjach lepiej zaczął grać Borowiak, jednak miejscowi odpowiedzieli golami Artura Dymkowskiego i Przemysława Gadeckiego. Po bramce Szymona Sobańskiego, gospodarze prowadzili 18:7. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, trafił Marcin Fijałkowski i Szczypiorniak prowadził 21:8. Borowiak odpowiedział golem Mateusza Lenza. W końcówce „Wilki” kontrowały przebieg spotkania, prowadząc do przerwy z Borowiakiem Czersk 25:11.

Na początku drugiej połowy, w słupek gnieźnieńskiej bramki trafił Paweł Jakubowski. Minutę potem bramkę dla Szczypiorniaka rzucił Mateusz Gliniecki. Pierwsze trafienie dla Szczypiorniaka w drugiej odsłonie zaliczył Łukasz Krakowiak. Po bramce Damiana Stempuchowskiego, „Wilki” prowadziły 28:13. W 47 minucie było 30:15 dla miejscowych. W 51 minucie, na tablicy wyników był rezultat 32:18, a pięć minut przed końcem meczu „Wilki” prowadziły 33:20. Po chwili kolejnego gola na konto gnieźnian dołożył Marcin Biniecki. Ostatecznie Szczypiorniak Gniezno pokonał Borowiaka Czersk 35:22.

Szczypiorniak Gniezno-Borowiak Czersk 35:22 (25:11)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Gniezno: Artur Dymkowski-8.
Borowiak Czersk: Mateusz Łoński-7.

Skład Szczypiorniaka Gniezno: Piotr Wolny, Dariusz Zarzycki (bramkarze)-Szymon Sobański, Maciej Kapella, Marcin Grzelak, Marcin Fijałkowski, Marcin Biniecki, Karol Kędziora, Zbigniew Łuczak, Artur Dymkowski, Kamil Tyliński, Adam Kniaź, Przemysław Gadecki, Łukasz Krakowiak, Damian Stempuchowski  (zawodnicy z pola). Trenerem Szczypiorniaka Gniezno jest Kamil Hanuszczak.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ